Έχασε ο Θεσπρωτός από την Νίκη Βόλου με 2-1

Στην πρώτη αγωνιστική της FOOTBALL LEAGUE ο Θεσπρωτός έχασε απο την Νίκη Βόλου με σκορ 2-1.

Η Ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου όταν Κρουθ από θέση τετ α τετ πάσαρε πλάγια στον επερχόμενο Ροχάνο, ο οποίος από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Το δεύτερο γκολ η ομάδα του Θεσπρωτού το δέχθηκε στο 61 όταν ο Ροχάνο με πλασέ έκανε δύο τα προσωπικά του γκολ και της ομάδας του μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Η ομάδα του Ρότσα πίεσε και κατάφερε στο 74 να ισοφαρίσει με σουτ του Μάουρο από την περιοχή.